fbpx

Hakkımızda

Milano ve İstanbul karışımından doğan Funkshion by Ekin Sarı markası 2021 yılında moda tasarımcısı Ekin Sarı tarafından kuruldu.

Funkshion kelimesi İngilizce birbirini takip eden Fun, Fashion ve Function sözcüklerinin yazılışlarının ve anlamlarının birleşiminden ortaya çıkar ve markanın tasarıma olan yaklaşımını yansıtır. Şehirli, genç ve dinamik kadınlara yönelik, markanın ruhunu ve enerjisini yansıtan neşeli ve renkli illüstrasyonların tasarımı ve koleksiyonlar tamamen tasarımcıya aittir. Sınırlı sayıda üretilen, Limited Edition ürünler yaparak, çok yüksek adette, hızlı ve çabuk tüketilen ve doğaya zarar veren üretimi sorgulamayı ve harekete geçmeyi amaçlar. Funkshion by Ekin Sarı müzik, sanat, seyahat, dans, doğa ve tarihten ilham alır.

Ekin Sarı Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerindeki ilk işine öğrenciyken başladı. Mezun olduktan sonra İstanbul’daki hazır giyim endüstrisindeki firmalarda tasarımcı olarak çalıştı. Kariyerini ilerletmek için Moda Tasarımı Master’ını Domus Academy Milano, İtalya’da tamamladı. Milano’da yaşadığı 3 sene boyunca Tela Creative Studio ve Showroom Papaveri’de çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra bir dönem Arzu Kaprol’un asistanlığını yaptı, daha sonra Derishow’da tasarım ekibinde tasarımcı olarak çalışıp koleksiyon hazırladı.

İşini kendi tasarımlarını yapabileceği bir şekle dönüştürüp, sonunda hep istediği kendi markası olan Funkshion by Ekin Sarı’yı 2021 yılında kurdu.

Ekin - Painting - Web Page